Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalPortal  GalleryGallery  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 RreGullat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
FuKi
Tнє Wєв MαѕтєЯ
Tнє Wєв MαѕтєЯ
FuKi


Male Numri i postimeve : 5988
Age : 39
Vendi : C:\WINDOWS\system32
Profesioni : Trance Music
Registration date : 26/09/2007

RreGullat Empty
MesazhTitulli: RreGullat   RreGullat I_icon_minitimeTue May 06, 2008 5:39 pm

Rregulla dhe informata te ndryshme rreth forumit SecuriTy-Team

Ndalohet cdo ofendim ndaj antarit ne publik, ndalohen sharjet dhe fjalet banale (perveq ne forumet e lejuara).

Para se te krijohet nje teme e re duhet te shiqohet nese ajo egzston.

Ndalohen postimet e njejta!

Mos dilini prej Temes, mundohuni qe cdo postim te jet diskutim ne lidhje me temen!!

Rrespektoni mendimin e tjetrit dhe rrespektoni njeri tjetrin!

Mundohuni mos me postu veq 1 rresht, duhet te mundohemi te ofrojm shum ma shum informata dhe ta mbajm muhabetin (chat,msn stil) ne minimum.

Rrepsisht ndalohet reklamat ne Mesazhe Private. Nese pranoni ndonje mesazh reklamues ju lutemi kontaktoni Administratorin dhe ai antar do te perjashtohet dhe do ti humb te gjitha te drejtat ne kete forum.

Sharja / ofendimi ndaj antarit eshte rrepsisht e ndalueshme dhe mund te merrni vrejtje.
Perdorimi i fjaleve banale eshte e ndalueshme perveq ne rubrikat qe jan te lejuara. (Fjala e lire eshte ideale mirpo jo edhe gjuha e dhunes dhe sharjes)

Mendoni para se te postoni dhe keni konsiderate per antaret tjere. Mundohuni te lexoni nje apo dy faqe te temes ashtu qe mos te keni postime te njejta me antaret tjere. Ju mundeni te pajtoheni me antaret/postimet tjera mirpo prap mundohuni me dhene arsyen.

Ndalohen temat per CC rrespsisht.

Trajtoni cdo antar te vjeter apo te ri me rrespekt. Numri i postimeve nuk percakton meritat.

Eshte e ndalueshme te krijoni 2 e me teper usera per nje antar ne rast se beni ju do te perjashtoheni dhe ato te krijuara do te fshihen nga forumi.

Ka pas disa raste kur antaret kan hapur teme qe po largohet nga forumi, ato jan te ndalueshme dhe cdo hapje e tyre do te fshihet pa paralajmrim. Nese shkoni athere na vjen shum keq edhe eshte keq per SecuriTy-team me nje antare me pak mirpo nuk ka nevoj me shendru ne drame.

Firma (signature) - Nuk guxoni te vendosni foto te medha sepse ngarkohet forumi. Foto te firma duhet te jet perafersisht me gjatsi 130 pixela dhe gjersi 300 pixela.
Nuk lejohen reklamat te firma, linke te faqeve etj. Nese eshte patjeter kontaktoni naj admin/mod para se me vendos ne te kunderten do t'ju hiqen ato foto/reklama pa paralajmrim.

Avatar (Logo personale) - Foto mund te te jet maksimum 15 kB dhe madhesia maksimale e fotos eshte 96 pixela gjersia dhe 96 pixela gjatesia.
Foton mund ta ndroni te profili ne fund te faqes zgjedh browse the zgjedh fajlin e juaj dhe paraqit.

Nderrimi i emrave/nick/idenfitikimit eshte e ndalueshme pra keni kujdes kur te regjistroheni qysh po e leni sepse nuk ka ndrrim.


-------------------------

Rregullat e Moderimit:

Staffi i SecuriTy-Team preferon me qen ma shum shoqerues ne te shumten e rasteve. Moderatoret kan nje liri per nje shkalle te vogel qe t'i adaptojne rregullat sipas dinamikes ne cdo situate, shpresojme se nuk do te kete nevoje te implementohen rregullat shum strikt pra ju lutemi mos e merrni kete sikur dobesi. Do te ishte shum keqe nese jemi te detyruar ta shtrengojme dhe ndoshta ta largojme gjith tolerancen.

Ju lutemi qe te raportoni cdo postime apo teme qe nuk eshte ne perputhshmeri me rregullat. Moderatori apo Admin do ta shqyrtoj rastin sa me pare qe eshte e mundur.

Ta keni parasysh se cdo veprim i marre nga Moderatoret eshte perfundimtar ne cdo dhe cfardo problemi. Sidoqoft te gjith ndonjeher gabojme dhe ne rast se ju keni ndonje problem me veprimin e ndonje moderatori ose ndiheni qe nuk jeni te trajtuar njesoj ju lutemi kontaktoni administratorin apo modratorin ne fjale ne Mesazh Privat apo email dhe problemi do te shqyrtohet.

Ju lutemi qe mos te i paraqitni problemet, t'i provokoni moderatoret ne publik. Krijimi i temave qe kan te bejne me mospajtimin e moderatorit do te fshihen dhe mund te merrni vrejtje per kete.

-----------------

Verejtje dhe perjashtimet:

Varesisht nga ofedimi apo thyerja e rregullave ju mund te merrni vrejtje me Mesazh privat apo edhe ne publik. Te gjith moderatoret jane te autorizuar t'ju japin vrejtje oficiale. Ne mundohemi qe ti mbajme vrejtjet sa me miqsore dhe me spjegim te vrejtjes. Sidoqoft nese ofendimet perseriten ju mund te mirrni dhe vrejtjen e dyte qe eshte edhe vrejtje serioze, me vazhdimin e thyrjeve te rregullave ju do te perjashtoheni dmth 3 vrejtje mjafton qe ju me u perjashtu. Ne mundohemi qe te mbajme kete ne minimum pra mos jepni arsye t'ju japim vrejtje.

Nje perjashtim eshte nese pengoni antaret me reklamacion (SPAM) qoft publik apo Privat qe automatikisht perjashtoheni pa kurfar paralajmrimi.

-----------------

Foto Galeria:

Pra sikur edhe rregullat e forumit vlen edhe per foto galerine:

Ndalohet ofendimi i antarit perndryshe merrni vrejtje.

Per te vendosur foto ne galeri duhet t'i keni minimum 50 postime nese jo athere foto nuk aprovohen.

Ju lutemi qe fotot t'i vendosni ne rubrikat qe i perkasin ato foto, nese eshte e juaja ateher vendosni ne kategorin Foto te Antareve, nese eshte ndonje montim te montazhat, nese ska te beje me antar athere te foto te ndryshme dhe dizajnimet e juaja te Wallpapers.

_________________
My add shoki_au@hotmail.com

RreGullat Pdsh-jungjatjeta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://danger.albanianforum.net
 
RreGullat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Rregullat nė Forum!-
Kėrce tek: